San Paule skambėjo M. K. Čiurlionio kūryba
Minint Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines, LR generalinis konsulatas San Paule surengė renginių ciklą, skirtą šiai sukakčiai paminėti ir plačiai pristatyti Lietuvos genijų Brazilijos visuomenei.
Birželio 28–29 d., lietuvių bendruomenės Brazilijoje pastangomis ir remiant LR generaliniam konsulatui, Santo Andrė miesto municipaliniame teatre Santo Andrė simfoninis orkestras pirmą kartą Brazilijoje atliko vieną reikmingiausių lietuviškos muzikos kūrinių - M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“. Šis įvykis buvo svarbus ne tik vietinei muzikos bendruomenei, bet ir visai Brazilijoje gyvenančiai lietuvių diasporai.
Spalio 6–13 d. San Paule viešėjo pianistai Rokas ir Sonata Zubovai, pristatę specialiai šiai progai sukurtą meninę programą. Vizito metu įvyko du renginiai:
- Spalio 9 d. žymaus litvako dailininko Lasar Segall name muziejuje surengta paskaita apie M. K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą, kuri pritraukė pilną salę klausytojų – tarp jų buvo ne tik Brazilijos lietuvių bendruomenės nariai, bet ir vietos kultūros bei muzikos bendruomenės atstovai.
- Spalio 12 d. São Pedro teatro salėje surengtas koncertas „Lietuva garsuose, žodžiuose ir spalvose“ („Lituânia em sons, palavras e cores“), kurio programa atskleidė visapusišką M. K. Čiurlionio kūrybą. Koncertas sulaukė per 200 klausytojų, kurie klausėsi muzikos, lydimos vizualinių ir literatūrinių elementų, puikiai perteikiančių Čiurlionio kūrybos atmosferą.
Renginiai San Paule tapo reikšminga didžiojo menininko jubiliejinių metų minėjimo dalimi , pristatančia M. K. Čiurlionio palikimą tarptautinei auditorijai ir stiprinančia Lietuvos kultūros matomumą Brazilijoje. San Paulo valstijos ir miesto parama LR generalinio konsulato renginiams reikšmingai prisidėjo prie jų sėkmės ir atvėrė kelią tolimesniam kultūriniam bendradarbiavimui.