LR generalinė konsulė Audra Čiapienė dalyvavo metiniame ES šalių diplomatinių atstovybių vadovų susitikime
2025 m. rugsėjo 23-28 d. LR generalinė konsulė Audra Čiapienė dalyvavo metiniame ES šalių diplomatinių atstovybių vadovų vizite Brazilijos Espirito Santo ir Minas Gerais valstijose. ES delegacija apsilankė Vitoria, Belo Horizonte ir Tiradentes miestuose, kur susitiko su gubernatoriais, valstijų vyriausybių sekretoriais ir prefektais bei pramonininkais, Minas Gerais federalinio universiteto profesoriais ir studentais. Susitikimuose kalbėta apie ES ir šių valstijų ekonominį ir mokslinį bendradarbiavimą, ES-Mercosur sutartį, aplinkosaugą ir artėjančią COP30 konferenciją Beleme.
Diplomatai aplankė Instituto Terra, įkurtą žymaus brazilų fotografo Sebastiao Salgado, kurio veiklą tęsia sūnus Juliano. Instituto veikla skirta iškirstų Brazilijos miškų atsodinimui rodant asmeninį pavyzdį, telkiant pajėgumus ir šviečiant jaunimą apie miško svarbą klimatui. Sulaukęs paramos, institutas plečia teritoriją, apsodina naujus nualintus plotus medžių sodinukais, tiria, kaip galima sugrąžinti vandenį ir kritulius į plačias nualintas Brazilijos teritorijas. Ambasadoriai ir sutuoktiniai išreiškė stiprų palaikymą miškų atsodinimo iniciatyvai ir kartu su instituto darbuotojais pasodino naujų medžių sodinukų.