*alt_site_homepage_image*
lt
pt

Naujienos

RSS

Kauno tarpukario architektūra pristatoma San Paule

Gruodžio 8 d. San Paulo Parque Villa-Lobos bibliotekoje atidaryta Kauno tarpukario architektūros fotografijų paroda "Kaunas 1919-1939: sostinė, įkvėpta modernaus judėjimo".

Atidarydama parodą Lietuvos generalinė konsulė San Paule Laura Tupe pasidžiaugė, jog "tokios svarbos renginiu, organizuotu bendradarbiaujant su San Paulo valstijos vyriausybe, užbaigiamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginių San Paule ciklas".

"Simboliška, kad Kauno modernizmo architektūrą Valstybės šimtmečio proga pristatome San Paule, į kurį tarpukariu atvyko kelios dešimtys tūkstančių lietuvių", - į parodos atidarymą susirinkusiems svečiams teigė parodos kuratorius, architektas Gintaras Balčytis.

Renginyje dalyvavęs III ir IV Tarptautinės San Paulo architektūros bienalės kuratorius, arch. Lúcio Gomes Machado pasidžiaugė, jog Brazilijoje, kur gausu modernizmo architektūros pavyzdžių, pristatoma Kauno tarpukario architektūra, turinti savitą stilių dėl lietuviškų tautinių elementų gausos.

Šią parodą Lietuvos generalinis konsulatas San Paule organizavo bendradarbiaudamas su San Paulo valstijos vyriausybės Kultūros sekretoriatu bei Bibliotekų asociacija "SP Leituras". Prie parodos organizavimo prisidėjo Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

Parodą San Paule galima aplankyti iki 2019 m. sausio 20 d. Vėliau ji bus eksponuojama kituose Brazilijos miestuose.