Brazilijos lietuvių katalikų bendruomenė paminėjo 80-mečio jubiliejų
Lapkričio 20 d. Brazilijos lietuviai minėjo Šv. Juozapo bažnyčios inauguracijos 80-mečio jubiliejų. Lietuviškumo inkaru Brazilijoje laikomuose maldos namuose šia proga Šv. Mišias laikė išskirtinai jubiliejui iš Lietuvos atvykęs prelatas E. Putrimas, ilgus metus savo kunigišką tarnystę skiriantis lietuvybės puoselėjimui ir lietuvių bendruomenių užsienyje telkimui.
Jubiliejinės Šv. Mišios buvo išskirtinės gausiai susirinkusiųjų pakiliu susikaupimu, tarpusavio bendryste, rūpestingu lietuvybės ir bažnyčios istorijos pagerbimu.
Nuoširdžiuose LR generalinės konsulės Lauros Guobužaitės sveikinimo žodžiuose parapijiečiams skambėjo padėka ir palaikymas. Pasak jos, 80 metų lietuviškosios parapijos San Paule gyvavimo nėra vien laiko trukmė, tai - nueito lietuvybės kelio Brazilijoje ilgis ir gylis. „Kad šis kelias tęstųsi, turite puoselėti ir kai reikia - gebėti įžiebti - lietuvybę savyje, savo vaikų ir anūkų širdyse“ – ragino generalinė konsulė.
Ceremonijoje dalyvavo ir verslo misijai į San Paule atvykę Lietuvos IT atstovai. Pastarieji liko sužavėti lietuviškos bendruomenės Brazilijoje gyvybingu.
Po šv. Mišių ir sveikinimo žodžių bendruomenės parapijiečiai rinkosi šventiniams pietums, kuriuose netilo lietuviškos dienos ir liejosi jautrios meilės išsiilgtai tolimajai Tėvynei emocijos.