Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
20240124_181113a.jpg

Sausio 24 dieną Dubline, Airijos teisės asociacijoje, pagerbtas litvako Michaelio Noyko (Michael Noyk), suvaidinusio svarbų vaidmenį Airijos Nepriklausomybės kovose, atminimas.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
1.jpeg

Sausio 24 dieną Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje surengtas susitikimas su prof. Mūza Rubackyte, kurio metu garsi Lietuvos pianistė pristatė lietuvių ir prancūzų kalbomis išleistą savo knygą „Gimusi po fortepijonu“.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
G. Landsbergis su Argentinos UR ministre.jpeg

Sausio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Davose susitiko su Argentinos užsienio reikalų ministre Diana Elena Mondino.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »
UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA GLOBALIOS LIETUVOS DEPARTAMENTAS (3).png

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, atliekanti diasporos politikos koordinavimo funkciją, sausio 2 dieną specialioje interneto svetainėje, telefonu ir elektroniniu paštu pradėjo teikti informaciją grįžtantiems, atvykstantiems ar svarstantiems apie grįžimą Lietuvos diasporos atstovams.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
410722968_1432441304005854_8015805542441456179_n.jpg

Gruodžio 28 dieną Vilniuje jau dvyliktą kartą vykusioje Globalios Lietuvos apdovanojimų ceremonijoje, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas paskelbė 2023 metų apdovanojimo „Už viso gyvenimo nuopelnus“ laureatą.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
M5.jpeg

Gruodžio 19 dieną Kyjive Ukrainos lietuvių bendruomenės nariai kartu su Ukrainoje dirbančiais lietuviais ir Lietuvos ambasados darbuotojais susirinko į kalėdinį vakarą.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, atliekanti diasporos politikos koordinavimo funkciją,  nuo 2024 m. sausio specialioje interneto svetainėje, telefonu ir elektroniniu paštu teiks informaciją grįžtantiems, atvykstantiems ar svarstantiems apie grįžimą Lietuvos diasporos atstovams. Vieno langelio principu bus konsultuojama svarbiausiais su grįžimu ar atvykimu į Lietuvą gyventi, studijuoti, dirbti susijusiais, verslo kūrimo, socialinės paramos, sveikatos apsaugos ir kitais aktualiais klausimais.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
bendra.jpg

Gruodžio 10 dieną Lietuvos ambasadoje Airijoje lietuvių bendruomenės vaikai ir paaugliai, jaunieji ateitininkai bandė atsakyti į klausimus, kuo lietuvių tauta yra įdomi kitoms pasaulio tautoms, kuo lietuviai išsiskiria iš kitų, ar ką tik į UNESCO pasaulio nematerialaus paveldo sąrašą įtraukti sodai yra rišami, veriami ar auginami, kas yra nuometas ir kada jis rišamas, kodėl paukščio simbolis yra svarbus lietuvių tautosakoje ir tautodailėje, koks paukštis yra nacionalinis Lietuvos paukštis. Ir dar daug įvairių temų lietuvių jaunimas Airijoje nagrinėjo kartu su viešnia iš Lietuvos edukologe Laimai Kiškiene.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
kal4.jpg

Gruodžio 9 dieną Lietuvos ambasadoje Ukrainoje vyko šventinis renginys, skirtas Kyjivo Maironio lietuvių kultūros draugijos vaikams.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
1.jpg

Gruodžio 9–13 dienomis užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas vieši Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). E. Meilūnas, lydimas Lietuvos ambasadorės JAV Audros Plepytės, vizitą pradėjo susitikimais Čikagoje su Lietuvos diasporos organizacijomis.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
1.jpg

Lapkričio 25 d. Lietuvos ambasadoje Paryžiuje paminėtas Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungos (PrLJS) 13-asis gimtadienis, subūręs daug lietuvių jaunuolių iš visos šalies.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
St 1.jpeg

Laikydamasi rudeninės tradicijos lapkričio 16 dieną Lietuvos ambasada Prahoje į svečius sukvietė studijuoti į Čekijos aukštąsias mokyklas iš Lietuvos atvykusį jaunimą ir lietuvių kalbos besimokančius Prahos ir Brno universitetų studentus. Šių metų susitikimas buvo dvigubai šventiškas – minėtas lietuvybės žadintojo laikraščio „Aušra“ 140-metis ir paminklinės lentos aušrininkui Dr. Jonui Basanavičiui atidengimo Prahoje 10-ies metų sukaktis.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
PADĖKA.jpg

Lapkričio 11 dieną Dubline įvyko tradicinis labdaros vakaras, kurį organizavo ne pelno siekianti organizacija „Airijos lietuviams rūpi“.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
DSC_0127.jpg

Lapkričio 10-oji, paskutinė kasmetinio Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų susitikimo diena, skirta Lietuvos diasporos politikos prioritetų ir jų įgyvendinimo klausimams aptarti.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
20231104_213614.jpg

Lapkričio 4–5 dienomis Monachano (Monaghan) mieste įvyko Airijos lituanistinio švietimo sąskrydis. Renginys sulaukė didžiulio lituanistinių mokyklų mokytojų bei kitų švietimo sistemos darbuotojų dėmesio – į tradicinį susitikimą suvažiavo per 50 dalyvių iš 8 įvairiuose Airijos miestuose veikiančių šeštadieninių mokyklų.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
Daugiau naujienų