Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Susitikime su JAV verslo atstovais – augantis dėmesys Lietuvai

Sukurta 2021.09.24 / Atnaujinta 2021.09.27 08:50
   Susitikime su JAV verslo atstovais – augantis dėmesys Lietuvai
   Susitikime su JAV verslo atstovais – augantis dėmesys Lietuvai

   Rugsėjo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)−Lietuvos verslo tarybos (ang. American-Lithuanian Business Council, ALBC) delegacija. Delegaciją sudarė vienuolika JAV kompanijų, jau vykdančių ar planuojančių savo veiklą Lietuvoje bei atstovaujančių JAV gynybos, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, inžinerinių technologijų, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

   Viceministras E. Meilūnas pabrėžė, kad JAV yra mums itin svarbi strateginė ir ekonominė partnerė. „Dabar, kaip niekad anksčiau, jaučiame, kad galime pasikliauti JAV politine ir ekonomine parama Lietuvai ir ženkliai išplėsti ekonominį bendradarbiavimą“,− teigė viceministras. Susitikime taip pat aptartos galimybės plėtoti Lietuvos eksportą į JAV ir diversifikuoti jau esamas vertės grandines, nukreipiant jas į JAV rinką.

   Vizito Vašingtone, JAV, metu, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis taip pat susitiko su ALBC atstovais.

   JAV verslo atstovai vizito Lietuvoje metu taip pat susitiko su Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Mykolu Majausku, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ direktoriumi Elijumi Čiviliu, apsilankė Vilniaus universiteto Fizikinių ir technologinių mokslų centre bei dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos, VšĮ „Versli Lietuva“ ir JAV ambasados Lietuvoje organizuotame Lietuvos-JAV gynybos ir kibernetinio saugumo forume.

   Amerikos ir Lietuvos verslo taryba yra Lietuvoje investavusio JAV globalaus verslo asociacija. ALBC misija yra stiprinti JAV ir Lietuvos prekybą ir investicijas, skatinti dvišalius santykius ir šviesti visuomenę apie jų svarbą. ALBC narės yra šios Lietuvoje veikiančios kompanijos: Western Union, Thermo Fisher Scientific, Philip Morris International, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Eli Lilly, Bell/Textron, Oshkosh Defense, Palo Alto Networks, Blue Cross/Blue Sgield, Strategic Staffing Solutions ir kt.

   Daugiau informacijos apie Amerikos-Lietuvos verslo tarybą: American-Lithuanian Business Council (amlithbiz.org).

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   51479211428_747e1abfa9_k.jpg

   Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   Random 4.jpg

   Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur susitiks su Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Rugpjūčio 21 dienos vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretorius Antony Blinkenas paskambino Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui telefonu aptarti Kinijos agresyvią politiką, dvišalio bendradarbiavimo ir regioninio saugumo klausimus.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   unnamed (1).jpg

   Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

   Atstovybių naujienos »
   Untitled design.png

   Liepos 22 dieną Vašingtono aikštėje Vilniuje bus minimos Sumner Welles deklaracijos 81-ių metų sukakties metinės. Ši šventė skirta padėkoti artimai Lietuvos sąjungininkei ir partnerei JAV už Baltijos šalių okupacijos nepripažinimo politiką.

   Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »
   3.jpg

   Birželio 28 dieną Romoje (Italija) Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas susitiko su JAV Valstybės Sekretoriaus padėjėjo pareigas einančiu Philipu T. Reekeriu. Susitikimo metu aptarta dvišalių santykių plėtra, galimi dvišaliai aukšto lygio vizitai, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas tarptautiniuose formatuose.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »