Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje įteikė skiriamuosius raštus ESBO generalinei sekretorei

Sukurta 2021.09.06 / Atnaujinta 2021.09.06 20:40
    Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje įteikė skiriamuosius raštus ESBO generalinei sekretorei

    Rugsėjo 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) generalinei sekretorei Helgai Schmid.

    Susitikimo metu Lietuvos ambasadorius su ESBO generaline sekretore aptarė svarbiausius ESBO darbotvarkės klausimus. Ambasadorius V. Verba išreiškė stiprią Lietuvos paramą ESBO pastangoms užtikrinti ESBO regiono saugumą, kuris yra neatsiejamas nuo to, kaip tvirtai ESBO šalys laikosi savo prisiimtų įsipareigojimų politinėje-karinėje, ekonominėje-aplinkosauginėje ir žmogiškojoje dimensijose. V.Verba pakvietė generalinę sekretorę apsilankyti Lietuvoje, kuri šiemet mini 30-ąsias įstojimo į ESBO metines.

    Ambasadoriaus ir generalinės sekretorės pokalbyje daug dėmesio skirta Rusijos-Ukrainos, Rusijos-Sakartvelo ir kitų ESBO erdvėje tebevykstančių konfliktų sprendimui, Lietuvą neraminančioms ir toliau stiprėjančioms represijoms prieš demokratinę opoziciją, pilietinę visuomenę ir nepriklausomą žiniasklaidą Rusijoje ir Baltarusijoje, Aliaksandro Lukašenkos režimo pastangoms instrumentalizuoti nelegalią migraciją ir naudoti ją kaip hibridinį ginklą prieš Lietuvą ir kitas Europos Sąjungos valstybes.

    Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje į šias pareigas paskirtas nuo 2021 m. rugpjūčio 23 d. Prieš tai jis ėjo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko patarėjo užsienio politikos klausimais (2018-2021 m.), ESBO projektų koordinatoriaus Ukrainoje (2014-2018 m.) ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ambasadoriaus ypatingiems pavedimams (vyriausiojo Rytų partnerystės viršūnių susitikimo Vilniuje 2013 m. lapkritį koordinatoriaus) pareigas (2012-2014 m.). 2007-2012 m. V. Verba ėjo Lietuvos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Nyderlandų Karalystėje ir Lietuvos Respublikos nuolatinio atstovo Cheminio ginklo uždraudimo organizacijoje (OPCW) pareigas, 2009 m. buvo išrinktas Cheminio ginklo uždraudimo konvencijos šalių narių Metinės konferencijos pirmininku.