Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_5647.jpg

Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Pietų Australijos generaliniu pareigūnu Europai David Ridgway.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
G. Landsbergis Vokietijoje.jpg

Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis darbo vizito Berlyne metu susitiko su Vokietijos federalinės pramonės asociacijos (vok. BDI) Valdybos nariais.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »

Lapkričio 7 dieną paskelbta apie naujus Lietuvos ir Taivano ekonominio bendradarbiavimo pasiekimus. Taivano investicijų kapitalo įmonė „Taiwania Capital“ patvirtino pirmąją 3,5 mln. eurų investiciją į optinių prietaisų gamybos startuolį „Litilit“. Toliau aktyviai tariamasi dėl Lietuvos aukštųjų technologijų įmonės „Teltonika“ bendradarbiavimo su Taivano pramonės technologijų tyrimo institutu (ITRI) dėl puslaidininkių pramonės plėtojimo Lietuvoje. Taip pat pranešta, kad artimiausiu metu bus suteikti leidimai eksportuoti į Taivaną lietuviškus pieno, žuvies ir kiaušinių produktus. Tikėtina, kad dar šiemet bus suteikti leidimai eksportuoti ir lietuvišką jautieną.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
93b9c8ce-37fc-4aac-9556-d466429ec088.jpg

Spalio 31 dieną Prahoje, Čekijos Respublika, užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų tarybos posėdyje prekybos klausimais. Susitikimo metu vyko diskusija dėl prekybos geostrateginės reikšmės, apsikeista nuomonėmis dėl ES skaitmeninės prekybos politikos bei ES ir JAV prekybinių santykių.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »

Spalio 25 dieną Lietuvos ambasados Australijoje iniciatyva įvyko virtuali verslo konferencija „Doing business Down Under: discover Australia”, kurioje dalyvavo įmonės iš Lietuvos, norinčios plėtoti verslą Australijoje.

Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
DSC_7543.jpg

Spalio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su asociacijos Investors‘ Forum nariais. Ministras su investuotojais aptarė Lietuvos investicinį patrauklumą bei iš geopolitinių aplinkybių kylančias grėsmes ir rizikas, o taip pat diplomatinės tarnybos įsitraukimą, pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
DSC_7481.jpg

Spalio 21 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos ir Ganos trečiosios politinės konsultacijos, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas ir Ganos užsienio reikalų ir regioninės integracijos ministro pavaduotojas Thomas Mbomba. Konsultacijų metu aptarti aktualūs dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai, geopolitinė padėtis Europoje ir Afrikoje.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
LPK-21.jpg

Spalio 20 dieną Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuotame Lietuvos 2022 metų ekonomikos forume „Spiriami būtinybės ar išnaudodami progą? Lietuvos verslo perspektyvos globaliose rinkose“ užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis video pranešime forumo dalyviams pabrėžė, kad atvira ir taisyklėmis paremta pasaulinė prekybos sistema yra gyvybiškai svarbi Lietuvos ekonomikai.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
Bendra nuotrauka.jpg

Spalio 18 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje kartu su partnere VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (LITFOOD) surengė Prancūzijos maisto rinkos pristatymo renginį Lietuvos įmonėms, dalyvaujančioms tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje SIAL Paris 2022.

Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »

Spalio 17 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Pietryčių Azijos ministrų forume užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas teigė, jog būtina stiprinti bendradarbiavimą su bendramintėmis Pietryčių Azijos regiono šalimis bei bendromis pastangomis atremti Rusijos karo prieš Ukrainą ir ekonominės prievartos keliamus iššūkius tarptautinei prekybai. E. Meilūnas taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuvos rinkų diversifikavimas – sėkmingas. Pasak jo, dvišalė prekyba su Indijos-Ramiojo vandenyno regiono šalimis per metus išaugo net 60 proc., o tai didina ir šalies ekonominį atsparumą*.

Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
9.png

Lietuviškiems žemės ūkio ir maisto produktams atsiveria vis daugiau rinkų. Šią savaitę Lietuva gavo oficialų leidimą eksportuoti kviečius į Meksiką, kurioje gyvena 128 milijonai žmonių.

Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
2022-10-06 AmCham 21668.jpg

Spalio 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Užsienio investuotojų metiniame susitikime, kurį organizavo Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje. Ministras atsakė į klausimus specialioje sesijoje, skirtoje aptarti Lietuvos investicinį patrauklumą, kylančias grėsmes ir rizikas, diplomatinės tarnybos įsitraukimą, pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
DSC_4879.jpg

Rugsėjo 30 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Peter Sonn pasirašė Protokolą, kuriuo iš dalies keičiama 1997 metų liepos 22 dienos Lietuvos ir Vokietijos sutartis dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
DSC_7942.jpg

Rugpjūčio 31 diena kasmetiniame Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų vadovų susitikime buvo skirta ekonominei diplomatijai, diplomatų ir verslo bendradarbiavimui.

Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
9.jpg

Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmininkavo Lietuvos Vyriausybės komisijos – Ekonominės diplomatijos tarybos (EDT) posėdžiui, kuriame buvo aptarti Lietuvos dalyvavimo Ukrainos atstatyme klausimai ir patvirtinti prioritetinių rinkų sąrašai.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
Daugiau naujienų