Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos diplomatai Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą

Sukurta 2017.10.16 / Atnaujinta 2017.10.16 16:02
   Lietuvos diplomatai Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą
   Lietuvos diplomatai Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą

   Spalio 15 dieną Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiunas kartu su mūsų šalies ir Lenkijos diplomatais, JAV kariuomenės, valstybinių ir nevyriausybinių institucijų atstovais Vašingtone pagerbė generolo Tado Kosciuškos atminimą.

   R. Kriščiūnas savo kalboje prie Tado Kosciuškos monumento Vašingtone pabrėžė 1794-ųjų sukilimo vado nuopelnus ir reikšmę šių dienų visuomenei. Ambasadorius pažymėjo, kad vertybės, kuriomis visą savo gyvenimą vadovavosi Tadas Kosciuška yra aktualios ir šiandien. „Laisvės siekis, už kurį kovojo T. Kosciuška,  jungia  JAV, Lenkijos ir Lietuvos žmones ir stiprina transatlantinės bendruomenės ryšius“, – akcentavo  R. Kriščiūnas.

   Ambasadorius savo pasisakyme  taip pat prisiminė JAV Prezidento Tomo Džefersono žodžius apie generolą Tadą Kosciušką, kad tai yra tyriausias laisvės sūnus, kurį jam yra tekę pažinti. R. Kriščiūnas kartu su Lenkijos ambasadoriumi Piotr Wilczek padėjo vainikus prie Tado Kosciuškos monumento Vašingtone.

   200-ųjų Tado Kosciuškos mirties metinių išvakarėse Vašingtone buvo surengtas pagarbos bėgimas pavadintas „Kosciuškos laisvės bėgimu“. Šiame simboliniame pagarbos bėgime, kurį organizavo Lenkijos ambasada JAV, dalyvavo ir Lietuvos diplomatai, įveikę 5 ir 10 kilometrų trasas vaizdingose Vašingtono apylinkėse.

   Įvertindama Tado Kosciuškos gyvenimo žygdarbių ir istorinio palikimo reikšmę Lietuvos, Lenkijos ir JAV laisvės ir nepriklausomybės idėjoms UNESCO generolo 200 metų mirties sukaktį įtraukė į 2017 metų minėtinų sukakčių sąrašą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   10.jpg

   Spalio 20 dieną Vašingtone surengtas kasmetinis Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras, kuriame dėl Lietuvos krepšinio federacijos įsteigto trofėjaus varžėsi JAV valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai ir gausus būrys Lietuvos diasporos sporto entuziastų.

   Atstovybių naujienos »
   sodai Bartkus.jpg

   Gegužės 23 dieną judrioje JAV sostinės Vašingtono Union stotyje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga bus eksponuojama žymaus JAV lietuvių menininko Ray Bartkaus instaliacija „Sodai“.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   0429jav.jpg

   Balandžio 27-28 dienomis Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas dalyvavo JAV Vest Pointo (West Point) Karo akademijoje organizuotuose renginiuose, skirtuose pagerbti generolo Tado Kosciuškos atminimą.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_9727.jpg

   Vasario 15 dieną Lietuvos ambasados JAV kvietimu Vašingtono ir apylinkių lietuviai bei Lietuvos bičiuliai sveikino Lietuvą su atkurtos valstybės 100 metų jubiliejumi prie Baltųjų rūmų Vašingtone. Čia, Lietuvoje beprasidedant šventinei dienai, o Vašingtono laiku 17:00 val., sugiedota „Tautiška giesmė“.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata